Oferta

Lamelki SOLID


Lamelki SOLID powstają ze sprasowanego drewna bukowego.

Samodzielnie  przecieramy  i  suszymy  drewno,  aby  zapewnić  odpowiednią  jakość i wilgotność łączówek. W ofercie posiadamy podstawowe rozmiary lamelek: "20", "10" i "0". Łączówki bukowe dają możliwość łatwego precyzyjnego połączenia elementów drewnianych i materiałów drewnopochodnych.

W celu połącznia elementów lamelkami, najpierw za pomocą specjalnej frezarki (lamelownicy) trzeba w łączonych elementach wykonać otwory w zaznaczonych miejscach. Następnie ręcznie lub przy użyciu aplikatora nanieść klej. Obce pióro Solid ma   zaokrąglone   krawędzie,   dzięki   czemu   bez   problemu   można  je  umieścić w wyfrezowanych "gniazdach" wypełnionych klejem. Nasze lamelki mają specjalne wytłoczenia na powierzchni, które ułatwiają równomierne rozprowadzenie kleju. Suche  i  sprasowane  łączniki  meblowe  w  wyniku kontaktu z wodą, znajdującą się w kleju, pęcznieją, szybko i trwale łącząc poszczególne elementy. Nadmiar kleju można w łatwy sposób usunąć za pomocą wilgotnej szmatki. Połączenie na obce pióro, jak i inne połączenia klejone, wpływa na estetykę wykonania mebli – łączniki są niewidoczne w przeciwieństwie do połączeń mimośrodowych i na konfirmaty.

Lamelki pakowane są w kartony po 1000 sztuk. Na życzenie klienta istenieje możliwość przygotowania pudełek, w których znajduje się 100 szt. łączników meblowych. Ważne: lamelki należy przechowywać w suchym miejscu. Wilgoć wpływa niekorzystnie na zmianę grubości obcego pióra.